تبلیغات
دانلود و آموزش پروژه تمامی رشته ها معماری عمران کامپیوترو... - ادامه پروژه های معماری ۱-مجله و کتاب
چهارشنبه 19 فروردین 1388

ادامه پروژه های معماری ۱-مجله و کتاب

• نوشته شده توسط: شیوا صالحی

در این قسمت می توانید کتاب

 

ومجلات معروف لاتین و فارسی

 

را به صورت را یگان دانلود کنید

 

۱-دوستان عزیز در این مجموعه کتاب های معروف و مطرح رشته معماری به زبان انگلیسی قرار داده شده است . شما می تونید به صورت رایگان اونهارو دانلود کنید

هر کدام از این آدرسها یک کتاب یا مجله است

http://rapidshare.com/files/57692316/Focal.Press.Realistic.Architectural.Visualization. with.3ds.Max.and.mental.ray-BBL-0240809122.zip
Architecture Sustainable Building Design

 
  معمارشیتکت

درباره وبلاگ
مهدی مطلق

مهدی مطلق  
۱۳۸٧/۱٠/۱٧

 

نام کتاب : Architecture in the united states

 

شاید بعد از مدتی معرفی کتابهای موضوعی ، دیدن یک کتاب که کارهایی از چند معمار مطرح و مشهور را در آمریکا معرفی کرده خالی از لطف نباشد. از جمله معماران معرفی شده ریچارد میر ، آنتونی پرداک ، تام مین (گرروه مورفوسیس) و فرانک گری هستند. کارها هم متنوعند ، از یک فروشگاه کوچک تا ساختمانهای اداری بزرگ.

حجم فایل : حدود 29 مگابایت

لینک دانلود : کتاب معماری در آمریکا

رنگ بسیاری از صفحات کتاب نقره ای براق و رنگ فونت سفید بود. بنا براین برای عکسبرداری به تمهیدات ویژه ای نیاز داشت و در آن لحظه این تمهیدات موجود نبودند به همین خاطر قسمتهایی از صفحات صرفا متنی ، خوانا نیستند. با این حال کارهای معرفی شده از کیفیت قابل قبولی برخودارند.

 

 
۱۳۸٧/۱٠/٥

 

نام کتاب : David Chipperfield

 

توضیح :

کم حرف ، متفکر و پر محتوا ... معماری مدرن. دیوید چیپرفیلد انگلیسی از معماران توانای معاصر . کارهای او مدرن هستند و با خوانایی بالا. کتاب حاضر بخشی از کارهای این معمار (10 سال) از سال 1981 تا 1992 را در بردارد . از آنجا که کتاب کارهای 16 سال اخیر او را ندارد توصیه میکنم برای آشنایی بیشتر با پروژه های این معمار بزرگ به سایت او هم سری بزنید.

لینک دانلود : کتاب آشنایی با معمار معاصر دیوید چیپرفیلد

حجم فایل : حدود 16 مگابایت

 

 
۱۳۸٧/٩/٢۸

 

نام کتاب :Good lighting for schools and educational establishments

 

توضیح :

کتابی که در پیش رو دارید با وجود اینکه بالای 50 صفحه تصویری دارد ولی دارای حجم کمیست. برای دوستانی که کمی تا قسمتی از متون انگلیسی استفاده میکنند میتواند خیلی مفید باشد چون با وجود میزان متن انگلیسی کمی که دارد ولی برای فهم مطلب مطالعه همان مقدار لازم به نظر میرسد. تصاویر زیادی که دارد غالبا بصورت راندوهای بسیار طبیعی نرم افزار 3Ds Max  ارائه شده تا مسایل مربوط به نورپردازی به خوبی ارائه شوند. تقریبا تمامی فضاهای متنوع مربوط به یک مجموعه آموزشی ( از کلاس درس تا آزمایشگاه ، کارگاهها ، فضاهای عمومی و فضای باز ، فضای ورزشی و ...) شبیه سازی و نورپردازی مناسب آنها تشریح شده است. از مطالعه کتاب لذت ببرید.

لینک دانلود : کتاب نورپردازی مناسب برای مدارس و موسسات آموزشی

حجم فایل : حدود 3 مگابایت

 

 
۱۳۸٧/٩/٢٢

 

نام کتاب : Architectural Lighting

توضیح :

نورپردازی بخشی است که هنوز در بالای 90 درصد از ساختمانهایی که نقشه های اجرایی آن تهیه میشود ناشناخته است ، نورپردازی مناسب غالبا توسط طراحی که مجری هم باشد صورت میگیرد. یک سری نورپردازی مهوع هم در بزرگراه ها و حاشیه پلها میبینیم که توسط یا زیر نظر شهرداری اجرا میشود نشان از علم بالای شرکتهای طراح یا مجری نورپردازی طرف قرارداد دارد. آیا نورپردازی خارجی ما از حد کارگذاشتن چند پروژکتور رنگی در چند جای مختلف فراتر رفته است ؟

کتاب حاظر ... مجموعه ای از عکسهای ناب از فضاهای داخلی (بیشتر) و فضای خارجی (کمتر) را فراهم آورده است. حتی اگر به دمبال نورپردازی صرف هم نباشیم ، دیدن طرح های آن خالی از ایده و لطف نیست.

لینک دانلود : کتاب نورپردازی معماری

حجم فایل : حدود 23 مگابایت

پیام های دیگران ( 1 1)

 
۱۳۸٧/٩/۸

 

نام کتاب :Multiunit Housing

multiunit housing

 توضیح :

چند سالی است که مردم و نظام کارفرمایی چه دولتی و چه خصوصی نیاز به معماری و معمار را احساس کرده اند. مدتها بود که مجموعه های مسکونی بی ارزش و بی هویت در سراسر کشور توسط عباس آقا بقال ساخته میشد و هنوز هم میشود منتها کم کم و با تلاش زیاد معماران سمت و سویی به این قضیه داده شد و من خوشحالم که ببینم کارفرمایی در طرح خود به دمبال مساله ای ورای عملکرد صرف است... ورای چسباندن سنگ گرانیت به چهره زشت نمای طراحی نشده ... ورای استفاده از متر به متر فضا برای فروش و سود آوری ...

کتاب حاظر مجموعه ای از ساختمانهایی چند واحدی و آپارتمانی است که دید نسبتا خوبی به این بناها میدهد ، کار بعضی از معماران معروف در کتاب معرفی شده مثل استیون هال صفحه 58 ، هرزوگ و د مورن صفحه 108(احتمالا کار مال اون وقتهاست که دو نفری تازه شرکت رو تاسیس کردند! چون یک آپارتمان کوچک هستش)، لگورتا صفحه 195 که کاریه خوشرنگ در مکزیک و ژان نول در صفحه 212. امیدوارم شما هم مثل من از مطالعه کتاب لذت ببرید.

لینک دانلود : ساختمانهای مسکونی چند واحدی

حجم فایل : حدود 45 مگابایت

در صورتی که خواستید از پلانهای این کتاب کپی .. ببخشید، استفاده کنید توجه داشته باشید مطابق مبحث سوم مقررات ملی ساختمان ، حفاظت در مقابل حریق ، وجود دو راه پله در بیشتر این ساختمانها اجباریست.

پیام های دیگران ( 4 4)

 
۱۳۸٧/۸/٢٦

کتابی برای طراحی مراکز اداری و کارگاهها

new working spaces نام کتاب

کتاب ساختمانهای جدید اداری

تا یکی دو هفته آینده درگیر مسابقه طراحی عتبات هستم و از بابت به روز نشدن مطالب متاسفم . با توجه به زمان بسیار کم ، حجم کار بالا ، اطلاعات کم و ناقص داده شده و برنامه کاملا گنگ و مبهم طرح .... لیوان تماشاچی بی احتیاط و در نهایت زمان کمی که میشود اختصاص داد تلاش ما فقط بر ارائه یک کار نسبتا آبرومندانه است.

در این فاصله بد نیست با کتابی برای طراحی مراکز اداری ، کارگاهها و کلا فضاهای مرتبط با "کار" شما را آشنا کنم. این کتاب هم از مجموعه Architectural Design  هستش و شامل پلانها و غالبا سایر نقشه ها و همچنین عکسهای خوبی از مراکز معرفی شده هست. همینطور نوع مصالح مصرفی هم قابل تامل است.

لینک دانلود : ساختمانهای اداری جدید

حجم فایل : حدود 38 مگابایت

البته working space  صرفا به معنی فضای اداری نیست منتها ... . من لینک را برای سالم بودن تست کردم با این حال هرگونه مشکلی داشتید یا راهنمایی در زمینه دانلود خواستید بگید.

اگر از کتاب فضاهای ورزشی لینکی برای دانلود داشتید بسیار بسیار ممنون میشم لینکش را به من هم بدید.

پیام های دیگران ( 1 1)

 
۱۳۸٧/۸/۱٧

اصلاح لینک دانلود کتاب طراحی هتلهای جدید

من همیشه سعی میکنم که نو و سالم بودن لینک کتابها را چک کنم ، منتها مساله غم انگیز همیشگی در مورد فضاهای رایگان اینترنت از بین رفتن لینکها ( منظور فایلهای مبدا) هستند. سعی میکنم در اولین فرصت مقداری فضا برای این مساله خریداری کنم.

 اما تا اون موقع یک مطلب را در مورد این وبسایتی که بهش لینک میدم به خاطر داشته باشید : اگر زمانی فایلی از بین رفته بود در بخش جستجوی سایت (هم در صفحه اول و هم در صفحات اولیه دانلود) نام فایل را تایپ و جستجو کنید تا آلترناتیو دانلود در اختیار شما قرار گیرد. چون دوستان زحمت میکشند و از همدیگه فایل قرض میگیرند! حتی کتابهایی که دستی اسکن و تبدیل به کتاب کردم را با همان نام در فولدرهای دوستان پیدا میکنم! با این حال هدف به اشتراک گذاشتن اطلاعات هست و همه فایلهایی که اینجا لینک داده شده روی هارد من (برای ارسال مجدد) موجودند.

در ضمن لینک جدیدی برای دانلود کتاب هتلها در همان پست قرار دادم. با تشکر از خبر شما دوست عزیز

پیام های دیگران ( 0 0)

 
۱۳۸٧/۸/۱٠

کتابی برای طراحی بیمارستان و مراکز درمانی

نام کتاب :new health facilities

کتاب ساختمانهای جدید درمانی

توضیح :

من اطلاعات زیادی در مورد طراحی مراکز درمانی جمع آوری کردم منتها در دنیای واقعی کار درمانی و بیمارستان فقط از دو راه امکان گرفتن دارند : در درجه اول رابطه و درجه دوم داشتن رتبه مهندسین مشاور در طراحی مراکز درمانی.

دو تا درمانگاه کوچک تا به حال انجام دادم یکی که درمانگاه دشت برچی بود و دیدید و دومی یک تیم بودیم : مجتبی یزدانی و حامد رضا وثوق و ... این کار دوم توی تهرانپارس ساخته شده و متاسفانه نمای اون و حجمش به سمت و سوی دیگری رفت ... مثل همیشه افسوس.

کتاب حاظر مجموعه ای بسیار عالی از مراکز درمانی و بیمارستان رو به همراه پلانها در اختیار شما گذاشته ، کتابهای AD (Architectural Design) معمولا خوب و کاملند. همونطور که میدونید برای طراحی مراکز درمانی ضوابط مدونی هم توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی سابق تدوین شده که قبل از طراحی واجبه اونها رو هم ببینید.

لینک دانلود : ساختمانهای درمانی جدید

حجم فایل : 40 مگابایت

پیام های دیگران ( 1 1)

 
۱۳۸٧/۸/٢

کتابی برای طراحی مسجد و مراکز اسلامی

نام کتاب :the mosque and the modern world

مسجد و دنیای مدرن

توضیح :

آیا میدونید که درصد بالایی (اگر نه همه ) از دوستان مذهبیمون صحبتهایی که برای و به اسم مذهب و دین میکنند و اصولا اعتقاداتی که دارند صرفا بر اساس اوهام و خیالات باطل هستش و نه مطالعه و درک درست از دین ؟ و آیا میدونید که افازاتی که از طرف دوستان لامذهبمون در مورد دین و اعتقادات بروز میکنه هم صرفا بر اساس شنیده هاست و نهایتا یک کتاب غیر معتبر ؟

خوب اینها چه ربطی به طراحی مسجد داشت ؟ قضیه ساده است ، چه شما مذهبی باشید و چه لامذهب بعنوان یک معمار باید بتونید با مطالعه مفاهیم مسجد و فضای مذهبی و همینطور شناخت کالبدی اون به درک درستی از طراحی برسید به صورتی که فضایی که خلق میکنید برای اون نمازگزار حس روحانی لازم رو ایجاد کنه .

سوال اینه که چه اشکالی داره کاری به این کارها نداشتن و مدرن طراحی کردن ؟ اشکالی البته نداره و من از طرفداران طراحی مدرن هستم اما تمام فریاد ها برای طراحی آگاهانه است . اگر مدرن هم طراحی میکنید لااقل با آگاهی از اصول طراحی بنای مورد نظر این کار را انجام دهید. مدرن طراحی کردن به معنای راحت طلبی طراح و طراحی بیمعنی و بدون پس زمینه نیست.

کتاب حاظر مجموعه ای بسیار عالی از مساجد دنیا رو در اختیار شما گذاشته و چند وقت بود که روی وب قرار گرفته بود و جالبه که استقبال خوبی هم ازش شده.

لینک دانلود : کتاب مسجد و دنیای مدرن

حجم فایل : 17 مگابایت (معلومه که تا حد امکان فایل فشرده شده)

اگر مشکلی برای دانلود داشتید خبر بدید . اگر آمار کتاب خوبی رو داشتید هم به من بدید. ممنون

 

 
۱۳۸٧/٧/٢

 

عنوان : کتابی برای طراحی هتل

 

نام کتاب : New Hotels

توضیح : یکی از کتب فوق العاده در مورد طراحی هتلها که دید خوبی نسبت به پلان و فضاهای هتل میدهد و همچنین مهمترین اصل هتل که همان طراحی مناسب فضاهای حرکتی برای سرویس دهی بهینه هست را میتونید در هتلهای معرفی شده جستجو کنید. طراحی اتاقها ، لابی ، رستوران و ... در کل کتابی است که شما در کتابخانه الکترونیکی خود به آن احتیاج دارید. (عجب جمله ای گفتم اگر خودم رو هاردم نداشتم الان شروع میکردم به دانلود ! )

لینک : کتاب هتلهای جدید را از اینجا دانلود کنید

حجم فایل : 19 مگابایت و فراموش نکنید که در ساعات خلوت تر روز ( از نظر ترافیک دانلود) سایت به شما امکان ادامه دانلود (resume ) را میدهد و حتما از دانلودر DAP  یا همان download accelerator plus استفاده کنید چون غالب دانلودر ها به لینک سایتهای ارائه دهنده فضای رایگان حساس نیستند. در ضمن برای دانلود مشکل داشتید خبر بدید.

 

 
۱۳۸٧/٦/٢۱

 

نام کتاب : chornology of work : rasem badran  

 

 

توضیح: کتابی عالی از معمار اردنی راسم بدران که با معماری عربی آدم رو آشنا میکنه بخصوص با معماری اسلامی که حال و هوای عربی داشته باشه و خوبه که بدونید معماری اسلامی عربی حال و هوای سنی و معماری اسلامی ایرانی حال و هوای شیعی دارند هرچند در ادامه اینها کمی کمرنگ میشوند و با هم امتزاج پیدا میکنند و من معتقدم معمار باید به اتحاد ایندو کمک کنه ولی مطمئنا کمک به اتحاد هم بدون شناخت لازم ممکن نیست.

طرح کپی از مناره های مسجد النبی برای مسجد جمکران کاری سطح پایین و همچنین ناپسند بود چون نشان میداد معمار طرح اطلاعات درستی از بستر طرح خود ندارد ...

یکی از دوستان زحمت کشیده و مختصری در مورد راسم بدران روی نت قرارداده : اینجا

لینک : دانلود کتاب راسم بدران

حجم : حدود 55 مگابایت

 

 
۱۳۸٧/٦/۱٥

 

نام کتاب :Landscape  Environment &

 

توضیح : مجموعه 4 جلدی کتاب طراحی محیط و محوطه با ایده ها و طرح های عالی ارائه شده از بهترین کتابهایی هستند که من در این زمینه دیدم و بعد از دانلودشون دیگه دمبال کتاب محوطه نبودم. طراحی حیاط ، باغهاو پارکهای کوچک ، آلاچیقها ، آبنما ، نیمکت ، کفسازی و بسیاری موارد دیگر در این 4 جلد ارائه شده . امیدوارم از دانلود و مطالعه این کتابها لذت ببرید.

لینکها : فقط باید ذکر کنم که کتابها با فرمت djvu ارائه شده که در صورتی که آشنا نیستید با این فرمت بدونید که این نرم افزار رقیب قدرتمندی برای acrobat در زمینه تصاویر هستش و اگه مثل من بدمبال کتب معماری هستید این فرمت رو زیاد میبینید از قابلیتهای اون ایجاد حجم کم کتاب با کمترین لطمه به کیفیت عکسهاست. لینک دانلود نرم افزار رو هم گذاشتم .

دانلود کتاب طراحی محوطه جلد 1

دانلود کتاب طراحی محوطه جلد 2

دانلود کتاب طراحی محوطه جلد 3

دانلود کتاب طراحی محوطه جلد 4

دانلود نرم افزار djvu reader

 

حجم : حجم کتابها هر کدام حدود 30 مگابایت و حجم نرم افزار حدود 1.5 مگابایت هستش

من تا به حال بهترین و آسوده ترین دانلودهام رو از سرور 4shared  انجام دادم اما اگر دوستان جای بهتری دارند خبر بدند میبینم.

 

 
۱۳۸٧/٥/٥

 

سلام دوست عزیزی که کتب معماری رو از کتابخانه ها و منابع دیگه اسکن کرده و در دسترس علاقه مندان قرار میدی ضمن خسته نباشید چند نکته کوچک عرض کنم اول اینکه کتاب رو کامل بزار و سر و تهش رو نزن چون در هر صورت کل کار شما خارج از کپی رایت هستش و حداقل شخص بدونه چه کتابی داره میخونه دوم اینکه گذاشتن شماره همراه روی تمام صفحات واقعا توهین به خریدار محسوب میشود و سوم اینکه ...

نام کتاب :

The 21st centry office

توضیح : کتابی برای طراحی فضاهای غالبا داخلی ساختمانهای اداری و گاها غرفه های نمایشگاهی

اینم لینکش :

Download here

حجم : حدود 14 مگابایت

واقعا به خاطر نبود صفحات اول و آخر کتاب متاسفم ولی در هر صورت سعی کردم با کم کردن قابل ملاحضه حجم فایل نهایی جبران کنم دوستان در صورتی که مشکل دانلود داشتید خبر بدید.

 

 

 

 
۱۳۸٧/٤/۱٠

 

سلام ممنون از استقبال گرم همه بچه ها ی معماری واقعا باعث دلگرمی شده این چند وقت. واسه همین میخوام یک کتاب خوب معرفی کنم که به معرفی یک معمار خاص یا یک کار خاص اختصاص نداره بلکه کارهای منتخبی رو از معمارای مختلف ارائه کرده . خوبی این کتاب اینه که لینک مربوط به هر معماری رو گذاشته که اگه یک وقتی از کارهای یک معمار خوشتون اومد و خواستید ازش کپی ... ببخشید ایده بگیرید سر بزنید به سایتش و کل کاراش رو ببینید اخه همه معمارا که مثل من معروف نیستند همه به سایتشون لینک بدن. راستی این کتاب چندین جلد هستش که چند جلدش رو تو نمایشگاه کتاب ارائه کرده بودند دونه ای 38 تومن حدودا.

 برای دانلود کتاب Architecture Now روی ادامه مطلب کلیک کنید

 

 
۱۳۸٧/٤/۳

 

سلام فردا روز زن هستش منم ضمن تبریک به همه دوستان لینکی از کتاب زاها حدید رو  میزارم واسه دانلود. البته آپلودش کار من نیست ولی من کتابش رو و سی دیش رو دارم و چون بیشتر کارهاش واسه ما ایرانیا آکادمیک هست خوب کمتر بهش سر میزنم. توجه داشته باشید که ما با کارفرمای ایرانی ، مشاور ایرانی ، ناظر ایرانی و پیمانکار ایرانی سر و کار داریم بنا بر این در صورتی که کارتون رو کسی دیگه می سازه و امکان نظارت یا اجرای کار رو مستقیما ندارید توصیه میکنم بیخیال بشید و ... در هر صورت حدید بزرگترین معمار زن و برنده جایزه پرایتزکر و الگویی عالی برای ذهنهای خلاق و نترس و نوگراست و نشون میده که حتی یک زن هم امکان داره که معمار خوبی بشه .

نام کتاب :

Zaha hadid – complete buildings and projects

توضیح : کتاب مفید برای ایده های نو برای مسابقات معماری و باروری یک ذهن خلاق

اینم لینکش :

http://www.4shared.com/file/29553609/718eb5e0/Architecture_Ebook_Zaha_Hadid_-_Complete_Buildings_and_Projects.html?s=1

حجم : حدود 30 مگابایت

پیام های دیگران ( 0 0)

 
۱۳۸٧/٤/۳

 

اگر قرار باشه از یک معمار بعنوان پیامبر معماری نام برده بشه ، شما چه کسی رو نام میبرید ؟ تادائو آندو ؟ رنزو پیانو ؟ نورمن فاستر ؟ واسه قدیمی تر ها میس وان در روهه یا فرانک لوید رایت ؟ البته همه میدونیم که از لوکوربوزیه ( شاید هم به حق) به عنوان پیامبر معماری عصر مدرن نام برده شده (شما نمیدونستی ؟) ولی خوب ، اگه از من بعنوان یک دانشجوی دهه 70 دانشکده معماری بپرسی میگم ریچارد مه یر واسه من همیشه یک پیامبر معماری بوده هرچند کمی خسیسه در دادن اطلاعات ولی نه تنها من که مهم نیستم بلکه دیگران هم اونو بعنوان معمار معمار ذکر کردند:

اگر از گروه پنج معمار آیزنمن را معمار-فیلسوف ، گریوز را معمار-نقاش ، گواثمی را معمار-سازنده و هجداگ را معمار-پژوهشگر فرض کنیم باید ریچارد مه یر را معمار-معمار بخوانیم به راستی که وی در آفریدن تندیس در فضا دستی چیره دارد ( از کتاب از زمان و معماری منوچهر مزینی ص257و258)

نام کتاب :

Richard meier red book

توضیح : عالیترین کتاب برای اینکه بفهمید فضا (ی معماری) اصلا یعنی چه و چطوری میشه خلقش کرد

اینم لینکش :

http://www.4shared.com/file/22175226/1233787f/architecture_ebook_richard_meier_red_book.html

حجم : حدود 50 مگابایت

پیام های دیگران ( 0 0)

 
۱۳۸٧/٤/۱

 

یکی از مشکلات دانشجویان (کمتر) و بعدها مهندسان رشته معماری (بیشتر) حجیم و وزین بودن کتب خوب و ارزشمند معماری و همینطور مجلات معماریست. جدا از مساله قیمت بالای کتب خارجی معماری که در مجموع داشتن کتابخانه شخصی را برای یک معمار اگر نه غیر ممکن ، خیلی سخت میکنه. بخصوص کسانی که با طراحی معماری سرو کار دارند و به طور ممتد باید خوراک ذهنی به مغزشون برسونند تا طراحی کاملتر به روزتر و بهتری تحویل جامعه ...

شاید به جرات بتونم بگم که سنگینترین کتاب معماری که من دیدم کتاب اطلس معماری معاصر از انتشارات فیدون هستش قیمتش 140 تومن و اندازه یک سامسونت بزرگ و کلی هم سنگینه. ورق زدنش فقط روی یک میز ممکنه و نگهداریش تو کتابخونه به خاطر حجم و اندازه ای که داره خیلی سخته خلاصه اینکه اگر هم این کتاب را داشته باشید بعیده بتونید همینطور که روی مبل لم دادید اونو بخونید.

خوب این مقدمه واسه این بود که بگم یک دوست زحمت کشیده و از تمام صفحات کتاب عکس گرفته و قسمتی از این عکسها به دست من رسیده که کاستیهایی هم داره. ما تو شرکت کتاب رو داریم و امسال که قرار هم هست با قطعی برق ... کاستی ها رو برطرف کنم فعلا از مجموعه موجود پنج قسمت رو pdf  کردم که یک قسمت امروز upload  شد و اگر دیدم دوستان خواستند و استقبال کردند (چون حجمش بالاست 50 مگابایت ولی در عوض خیلی نفیس هم هست) بقیه رو هم کم کم میزارم واسه دانلود.

نام کتاب :

The Phaidon Atlas of contemporary architecture , comprehensive edition

توضیح : کتاب مفید برای ایده های معماری شامل گروه متنوعی از انواع ساختمانها و معماران معروف

اینم لینکش :

http://www.4shared.com/file/52161800/7c368de0/Architecture_Ebook_phaidon_atlas_of_contemporary_world_architecture_part01.html

حجم : حدود 50 مگابایت

دنلود کردید مثل اوایل من فقط ذخیره نکنید بلکه وقت بزارید و ببینید حتی اگر شده فقط ورق بزنید.

پیام های دیگران ( 5 0)

 
۱۳۸٧/۳/٢۸

کتابی برای طراحی دانشگاه و فضای دانشگاهی

نام کتاب :University Builders

کتاب طراحی دانشگاه

توضیح :

یکی از بخشهایی که ضمن داشتن اطلاعات کم طراحی سختی پیش روی طراح قرار میدهد ، طراحی دانشگاست. سازمان برنامه بودجه قدیم و معاونت راهبردی جدید برای طراحی ساختمانهای آموزشی در مقاطع آموزش و پرورش چند نشریه انتشار داده ولی در مورد طراحی دانشگاه ... در کتابهای نویفرت و هندبوک های معماری جز مقداری اطلاعات کم و سردرگم کننده چیزی نیست. چرا ؟ چون دانشگاه مجموعه ای متشکل از حداقل 12 ساختمان مجزاست که ساختار شکل گیری ساده ای ندارند. چرا که برنامه ریزی دانشگاه مستقیما به برنامه در نظر گرفته شده برای تعداد دانشجویان در هر رشته و هر سال و ... بستگی دارد. به میزان امکانات و نحوه توسعه ، چارت سازمانی ... و ... ضمنا سرانه ها و برنامه ریزی فیزیکی مستقیما و از طریق فورمولهایی بر اساس تعداد دانشجویان محاسبه میشود.

برای رسیدن به سرانه های تمامی ساختمانهای یک دانشگاه یک جزوه حدود 300 صفحه ای یافتیم از محمد رضا جودت و همکاران که سال ... و برای وزارت .... کار شده بود. یک جزوه که برای یک طراح دانشگاه حکم جواهر را دارد. جزوه ای برای مبانی برنامه ریزی فیزیکی و طراحی دانشگاه.اطلاعات بیشتر خواستید خبر بدید.

و کتاب حاظر ... مجموعه ای از ساختمانهای دانشگاهی در یک کتاب مفید معماری ، حال و هوای یک ساختمان دانشگاهی و شاید یک داشنکده ... آشنایی با چیدمان کلاسها در یک ساختمان آموزشی دانشگاه و ... از کتاب لذت ببرید

لینک دانلود : کتاب معماران دانشگاه یا دانشگاه سازها

حجم فایل : حدود 38 مگابایت


 


نظرات()